Różaniec, to niezbędna rzecz dla Katolika

W Polsce mieszka około 38 milionów ludzi, z czego około 32 miliony, to ludzi ochrzczeni. W naszym kraju Katolicyzm jest religią wiodącą. Katolicy uczęszczają na Nabożeństwa Święte, czytają Biblię, jak i często domawiają Różaniec.

Czym jest Różaniec?


Różaniec jest Modlitwą Kościoła poświęconą Matce Bożej kultywowaną od średniowiecza. Dawniej nazywano go Psałterzem Najświętszej Maryi Panny. Różaniec składa się z pięciu tajemnic.
Może być wykonany z różnego materiału, jak na przykład z drewna, z tworzywa sztucznego, ze szkła, z metalu szlachetnego, albo może być Różaniec z bursztynu.
Różaniec dla osoby wierzącej jest bardzo ważny i stanowi, jak gdyby niezbędnik każdego Katolika. Odmawianie Różańca zapewnia wiele łask i błogosławieństw za wstawiennictwem Matki Bożej. Symbolika Różańca oparta jest na licznych objawieniach Maryjnych, które Kościół zatwierdził.

Piękny Różaniec z bursztynu


Bursztyn często nazywany jest także jantarem. Pochodzi on z żywicy drzew iglastych. Na świecie znanych jest około 60 odmian bursztynu. Najwięcej bursztynu znajduje się na terenie Rosji.
Z bursztynu wyrabiana jest biżuteria, a także wykonywane są Różańce. Różaniec z bursztynu prezentuje się przepięknie, a na dodatek paciorki różańcowe mają niesamowitą historię i moc, gdyż bursztyn pochodzi z głębin morskich. https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia/rozaniec-bursztynowy-srebrny,1424,1.html

Modlitwa różańcowa


Odmawianie Różańca, to Modlitwa składająca się z 4 części. Jest Część Radosna, Część Światła, Część Bolesna i Część Chwalebna. A każda z części składa się z 5 tajemnic.
Różaniec został zatwierdzony w XVI wieku przez Papieża Piusa V. Wierni odmawiali go w niezmienionej formie do XXI wieku, kiedy to Papież Jan Paweł II rozszerzył go dodając Tajemnicę Światła.