Różaniec obrączka

różaniec obrączka

Często uciekamy od codziennego świata w modlitwę. Jedną z najważniejszych modlitw dla chrześcijan jest różaniec do Maryi, Matki Bożej. Nie zawsze jednak podczas modlitwy zapamiętujemy, który raz odmawiamy daną cząstkę, a często zapominamy o zabraniu ze sobą klasycznego różańca. Jak więc znaleźć rozwiązanie?

Różaniec obrączka, jako Twój przyjaciel 

Różaniec w stylu obrączki to doskonały pomysł dla zapominalskich, oraz dla osób, które zawsze chcą mieć przy sobie ten atrybut wiary. Nie ma znaczenia, na którym palcu będziemy nosić obrączkę, nie jest to jasno określone, dlatego mamy pełną dowolność w wyborze. Ważne, żeby obrączka swobodnie poruszała się na palcu, żeby ułatwić modlitwę. Różaniec obrączka posiada dziesięć wypunktowań, które umożliwią swobodne oddanie się modlitwie. 

Co symbolizuje obrączka?

różaniec obrączka

Obrączka symbolizuje oddanie się Matce Boskiej. Różaniec jest Jej atrybutem, dlatego to właśnie na nim skupiamy w dużej części swoją modlitwę. Noszenie jej daje poczucie bezpieczeństwa, oraz jest swego rodzaju manifestem wiary. To bardzo ważny element dla każdego chrześcijanina. Różaniec użytkowany w takiej formie jest bardzo praktyczny, pozwala na modlitwę w każdym momencie w ciągu dnia. 

Obrączka różaniec jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają w zwyczaju modlić się w dowolnym miejscu i czasie. Pasuje do każdej dłoni, zarówno damskiej i męskiej. Minimalistyczny sposób wykonania jest zadowalający pod względem wiary, ale także estetyki. Pasuje do każdego rodzaju stroju, jest wygodny i delikatny.