Pismo Święte dla młodych nr 1 na świecie

biblia z papugą

Wiele osób, zapytanych o to, jaka książka odmieniła ich życie odpowiada bez zająknięcia, że jest to Pismo Święte. Biblia jest nie tylko zbiorem historii narodu wybranego i biografią Jezusa Chrystusa. Jest przede wszystkim żywym słowem Boga oraz podstawą, na której wyrosła cała cywilizacja Europejska.

biblia z papugą

Biblia dla młodych

Biblia doczekała się wielu wydań w różnych językach świata, najbardziej znane z nich w wersji polskiej, to „Biblia” Jakuba Wujka, czy „Biblia Tysiąclecia”. Do tego grona dopisana zostaje także tak zwana biblia z papugą, czyli „Pismo Święte dla młodych”. Jest to nowatorski wariant historii biblijnych, skierowany głównie do młodzieży, którego celem jest przybliżenie kolejnych pokoleń do Boga.
Wydanie „z papugą” bardziej przypomina encyklopedię, niż tradycyjne Pismo Święte. Słowo boże jest tu bowiem bogato ilustrowane i opatrzone interesującymi mapami. Co więcej, każda strona zawiera dodatkowe opisy, czy objaśnienia, upraszczające niejednoznaczne, lub trudne do zrozumienia treści.

Biblia z papugą – nowoczesna pomoc w ewangelizacji

Dzięki nowoczesnej formie i przyjemnej dla oka stronie graficznej, młodzież o wiele chętniej zagląda do biblii z papugą, niż do klasycznej „Biblii Tysiąclecia”. Poprzez takie publikacje kościół wychodzi naprzeciw pokoleniom wychowanym na kulturze obrazkowej. Wśród nowoczesnych metod ewangelizacji nie mogło zabraknąć znanej i lubianej przez młodych całego świata biblii znanej jako biblia z papugą.