Jakie największe atuty mają olejowe świece liturgiczne?

Oryginalne świece liturgiczne z wkładami olejowymi są bardzo praktycznym rozwiązaniem, dlatego też coraz częściej można je spotkać na mszy. Wybierając świece tego typu skupić należy się jedynie na tym, aby wybrać wysokiej jakości wkład, a dokładniej mówiąc porządny olej.

Dlaczego warto wybrać świece z wkładami olejowymi?

Wysokiej jakości olej liturgiczny, może pochwalić się dużą płynnością w bardzo niskich temperaturach. Nawet przy bardzo niskich temperaturach (-35°C) olej nie będzie zamarzał, dzięki czemu świece liturgiczne w dalszym ciągu spełniać będą swoje podstawowe zadania. Olej bez żadnego większego problemu można wykorzystać nie tylko w przypadku świec liturgicznych, ale również w przypadku zwykłych gromnic parafialnych. Oryginalny olej może pochwalić się przepięknym płomieniem o jasnym kolorze. Uważać należy jedynie na tanie oleje, które niestety bardzo często powodują kopcenie knota.

Jakie zalety mają świece liturgiczne z wkładem?

Świece z wkładami olejowymi zaprojektowane zostały w taki sposób, aby nie niszczyć powierzchni na których stoją. Między innymi dlatego też bardzo często można je spotkać na przykład na płytach pomnikowych. Do kluczowych zalet świeć liturgicznych tego typu należy zaliczyć bezpieczeństwo w ich stosowaniu oraz duży komfort użytkowania. Wkłady olejowe zapewniają trwały płomień, który poradzi sobie nawet w przypadku bardzo niekorzystnych warunków pogodowych. Do największych zalet można śmiało zaliczyć również atrakcyjną cenę.