Paschały woskowe – gdzie można kupić?

Paschały woskowe to jeden z najważniejszych akcesoriów wykorzystywanych w kościołach w trakcie okresu wielkanocnego lub też Chrztu Świętego. Są one dostępne w różnych miejscach.

Paschały w sklepach z dewocjonaliami

Paschał woskowy wykonany z wysokiej jakości, czystego wosku pszczelego, najczęściej można kupić w sklepach z dewocjonaliami. Zlokalizowane są one zwykle blisko świątyń, ale takie sklepy spotyka się także często w innych lokalizacjach dużych miast i mniejszych miejscowości. Sporym atutem skorzystania z oferty sklepu z dewocjonaliami jest to, że można zobaczyć, jak taki paschał woskowy prezentuje się na żywo, biorąc go do ręki i wspólnie ze sprzedawcą dobrać produkt, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom świątyni, księży i parafian.

Paschał woskowy w sklepach internetowych

Paschały woskowe https://www.meritohurt.pl/swiece/paschaly.html można nabyć także w sklepach internetowych. Atutem takiego rozwiązania jest ich większy wybór. W takim sklepie kupimy paschały o różnej kolorystyce, rozmiarach (np. 90 x 8 cm, 90 x 9 cm, 90 x 10 cm, 100 x 9 cm) oraz zastosowanych w nich elementach dekoracyjnych. Pozwala to na dobranie takiego produktu, który będzie idealnie dostosowany do wystroju kościoła.

Paschał woskowy a cena

Cena paschału woskowego uzależniona jest od tego, z jakiego materiału został on wykonany, jakie ma rozmiary oraz elementy dodatkowe. Wynosi ona zwykle od kilkuset złotych do nieco ponad tysiąca złotych.