Obowiązkowy punkt dla każdej pary przed ślubem – spowiedź przedślubna

spowiedź w plenerze

Okazuje się, że spowiedź przedślubna jest obowiązkowym punktem przed wzięciem ślubu każdej pary młodej. Nie wszyscy narzeczeni zdają sobie z tego sprawę. Niemniej takie właśnie są fakty.

Jakie są wymogi?

Przede wszystkim przyszli państwo młodzi muszą po każdej spowiedzi przedślubnej wziąć zaświadczenie od spowiednika, na którym zostało zaznaczone, że faktycznie podjęli się oni spowiedzi. Wszystkie zaświadczenia należy później złożyć w parafii, w której faktycznie będzie się odbywał ślub. Do takiej spowiedzi przedślubnej należy podejść dwa razy i dwa zaświadczenia złożyć do parafii, w której odbędzie się ceremonia zaślubin.

Nie ma znaczenia ślub

Nieważne, czy chodzi o ślub kościelny czy też konkordatowy istotne jest, że para młoda musi posiadać zaświadczenie z dwóch odbytych spowiedzi oraz odbyć rachunek sumienia przed spowiedzią przedmałżeńską. W innym przypadku nie ma mowy o tym, aby kapłan udzielił im ślubu. Jest to dla niego rzecz zakazana i złamanie tego punktu może się wiązać z dużymi nieprzyjemnościami. Przede wszystkim jednak ślub, w takiej sytuacji, będzie po prostu nieważny. Nikt nie chce więc ryzykować i przynosi zawsze zaświadczenia dotyczące odbytej spowiedzi przedślubnej. W końcu nie jest to jakoś specjalnie trudne zadanie. Jest to po prostu spowiedź.